Sdílená prodejna SPOLU label

Tvoříme prostor, kde SPOLU s dalšími lokálními tvůrci nabízíme, co umíme. Najdete tak u nás jen výrobky, které tvoří malá firma nebo jednotlivec.

 

Tito tvůrci přemýšlejí nad dopadem na životní prostředí a udržitelnost jim není lhostejná. Spojujeme lidi, kteří do svých výrobků dávají kousek sebe.

 

K nám nepřijdete jen pro kávu nebo svíčku, ale taky pro příběhy skutečných osobností, kteří za nimi stojí.

 

SPOLU label prodejna

Najdeš nás v Havířově

Adresa: Chopinova 103/7, Havířov 73601

 

Otevírací doba v září:

pondělí 9-18

úterý 9-18

středa 9-18

čtvrtek 9-18

pátek 9-15

 

 

 


Koho u nás najdeš?

 

Kimmy CandlesJust for youNally13MybelkaTom Chai12AlmaRodinná praírna kávy Don Franko11Konopný tátaFakticky15ja_jsem_spolu_label211617201819a

 


Zjisti více o tvůrcích, se kterými spolupracujeme

 

 

Kimmy Candles - založila Kim, aby mohla sdílet klid, pohodu a dobrou atmosféru. Začalo to svíčkami, které se vyrábí v Rakovníku. Jsou sójové, veganské, netoxické, dlouho hoří a nádherně voní. Dnes už v jejím portfoliu najdete i difuzéry a vonné vosky.

 

Logo Kimmy Candles má i skrytý význam. Vzhled loga je inspirován starou čínskou mincí, která nosí majiteli štěstí a bohatství. Takže od teď si při zapálení jejich svíček můžete být jisti, že vás štěstí nemine.

 

462-1_mala-sojova-svicka-svestky-a-rebarbora

 

Just for youBára JUSTová, máma dvou skvělých kluků, úžasně energická žena. Měla stále pocit, že nutně potřebuje do toho mužského světa vnést něco holčičího.

 

Začalo to v listopadu 2017 výrobou náramků pro kamarádky k Vánocům, náramky se líbily a ona tomu prostě propadla...

 

"... slyším babičku, jak by řekla: "Baróšku, s červeným diplomem vyrábíš náramky?"

a já bych jí na to řekla: "Jo, babi, a děsně mě to baví..."

 

 

Just for you obr

 

 

 

 

 

Nallu - malá firma, ve které se zajímají o zdravou chůzi. Dosavadní cesta je vede k souladu s přírodou a k respektování vlastního těla. Tvoří ve Slavičíně, městečku uprostřed Bílých Karpat, které má dlouholetou obuvnickou tradici.

 

Jejich sandály vyrábí výhradně z materiálů vyrobených v České republice. Dlouho si lámali hlavu nad tím, co by bylo pro naše nohy nejlepší a zároveň věděli, že jim chtějí poskytnout co největší svobodu.

 

Nallu botka

 

 

 

 

Konopný táta - rodinná firma působící od roku 2010. Díky vlastní technologii vytvořili první českou mast s certifikátem obsahu CBD.

 

Dneska už mají v nabídce široké spektrum konopných produktů, od mastí, přes semínka, oleje, čaje, kávu i CBD. Než uvedou nový produkt na trh, pečlivě ho testují, aby měli jistotu, že s ním bude zákazník maximálně spokojený.

 

konopny-tata-cbd-olej-10

 

 

Don Franko - rodinná pražírna z Těrlicka, kde kávu praží od roku 2017. Nejdůležitější je pro ně kvalita kávy, proto průběžně vylepšují technologii pražení a proces výroby.

 

Dováží zelené zrnka sklizena na mnoha kávových plantážích z celého Světa.

 

Nejčastěji praží kávy arabica z Jižní a Střední Ameriky, ale také mírně intenzivnější kávy arabica z Afriky.

 

Bára praží kávu

 

 

Alma - přírodní kosmetika z Brna. Alma vznikla jako touha předávat krásno. Touha po zdravé a krásné pleti, bez ekzémů a bez akné. Touha nedávat na naše děti chemii a vytvořit něco, co bude dávat smysl a krásu i dalším ženám.

 

V kosmetice Almy tak najdete pouze přírodní složky, s láskou a péčí vybírané. Vše co v Almě vytvoří, vzniká po dlouhých debatách, konzultacích a zkoušeních. Záleží jim na tom, co pro Vás tvoří.

 

alma olej

 

 

 

TOM CHAi - čaj, který spojuje. Originální směs koření a čaje pro zdravější život. Vyniká skvělou souhrou kvalitního koření a černého čaje, případně Honeybushe (bezkofeinová varianta).

 

Vysoký podíl koření dodává nápoji jeho nezaměnitelnou barvu, chuť i spousty zdraví prospěšných látek.Vznikl díky cestám Toma, které se v průběhu pandemie zastavily. Tom tak zkoušel experimentovat s orientálními chutěmi, tvořil směsi, které vařil kamarádům, když ho přijeli navštívit a poslouchat příběhy o jeho cestování.

 

tom chai

 

 

 

Fakticky - vznikla v roce 2016. Základem Barčiny tvorby jsou široké možnosti užití betonu při výrobě šperků, objektů a bytových doplňků - zaměřuje se zejména na kombinaci betonu s minerály a drahými kovy.

 

Vlastním způsobem nahlíží na lidskou touhu po geometrické dokonalosti v symbióze s organickou surovostí přírody.

 

Klade důraz na řemeslné zpracování, nechává vyniknout krásu betonu a hledám jeho limity. U nás najdete náušnice zasazené do chirurgické oceli nebo stříbra, náhrdelníky, prstýnky a manžetové knoflíčky.

 

nahrdelnik-s-ricni-perlou-a-pyritem-

 

 

 

Mybelka - Agnieszka chtěla už od nejmladších let chtěla dělat něco, co bude spojeného s módou. A Adam ji v tom podpořil a vnukl nápad, že si holka může sestavit kabelku podle sebe. A tak za covidu vznikla Mybelka.
 
 
Spojení kůže, kabelek a konfigurátoru, kde si zákaznice může kabelku zvolit podle svých představ. Všechny kabelky tedy šijí až ve chvíli, kdy si zákaznice kabelku objedná. Kabelky šijí z hovězí kůže. Na všem začali pracovat v březnu 2020 a v září 2020 již prodávali první kusy.

 

mybelka kableka

 
Já jsem - Afirmační karty vzniky v podstatě pro Verčinou potřebu. Chtěla kartičky s afirmacemi, které bude mít denně na stole a vždy, když se na ně podívá afirmaci si zopakuje. Na trhu jsem však nenašla nic, co by odpovídalo jejím představám, a tak jsem si je jako grafička navrhla sama. Na každé kartě je afirmace ve spojení Já jsem ---, jelikož to je ta nejsilnější formulace pro naše podvědomí; k tomu jedny nebo dvě další afirmace z knihy Miluj svůj život od Louise L. Hay. Každá karta má jednoduchou siluetu zvířete, jelikož věří, že skrze zvířata můžeme komunikovat s vyššími světy. Silueta je doplněna ruční měděnou rytinou, která funguje jako runa.
 
Na zadní straně je otázka s kterou můžete pracovat - journaling, meditace, sebedotazování atd. Jejich počet je 21 - jelikož to je zázračný počet dnů pro jakkouliv trvalou změnu. Karty nechala vyrobit v odstínu růžové, jelikož věří na energii barev a tato barva by v nás vyvolat něhu a pocit péče.

 

ja_jsem

 
 

Jak vznikla SPOLU label

Dvě Veroniky (Konečná a Wisiorková) z Havířova, to jsme my. Obě jsme se tady narodily a známe se tak dlouho, kam nám jen paměť sahá. Počátek našeho přátelství patří někam do šedivého sídliště a jednoho vysokého paneláku, kde jsme obě bydlel...