Průvodce ekologickými materiály a certifikacemi

 

Udržitelná Móda od České Značky: Průvodce Ekologickými Materiály a Certifikacemi

Když jde o módu, je to více než jen o vzhledu. Je to také o tom, jak se cítíte ve svém oblečení a o tom, jaký dopad má na naši planetu. Víme, že pro vás udržitelnost a ekologie nejsou jen slova, ale hodnoty, kterým věříte. Proto jsme pro vás připravili tento průvodce, který vám pomůže lépe pochopit, co znamenají ekologické materiály a jak je poznat na štítcích.

Co jsou ekologické materiály?

Ekologické materiály jsou ty, které jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí a lidské zdraví. Tyto materiály jsou obvykle získávány z obnovitelných zdrojů a zpracovávány s minimálním negativním dopadem na planetu. Jsou to látky, které byly navrženy tak, aby byly šetrné k přírodě a naše tělo.

Jak poznat ekologické materiály?

  1. Biologicky rozložitelné materiály: Biologicky rozložitelné materiály jsou ty, které se přirozeně rozkládají v životním prostředí. Můžete je poznat podle štítku s označením "biologicky rozložitelné" nebo "kompostovatelné". Například len, ze kterého často šijeme.

  2. Organická bavlna: Organická bavlna je pěstována bez použití pesticidů a herbicidů. Při výběru oblečení s organickou bavlnou hledejte certifikace, jako je GOTS (Global Organic Textile Standard). V čem se hlavně liší organická bavlna GOTS od té obyčejné si můžete přečíst tady.

  3. Tencel: Tencel je vlákno vyrobené z dřevní hmoty, obvykle eukalyptového dřeva. Je známé svou šetrností k životnímu prostředí a pohodlným nošením.

  4. Recyklované materiály: Oblečení vyrobené z recyklovaných materiálů, jako je recyklovaný polyester nebo nylon, je udržitelnou volbou. Podívejte se na štítek s informacemi o recyklaci.

  5. Konopí: Konopí je rostlina, která potřebuje minimum pesticidů a hnojiv pro růst. Oblečení z konopí je odolné a udržitelné.

Certifikace a značky

Při výběru ekologického oblečení hledejte certifikace a značky, které potvrzují jeho udržitelnost. Některé z těchto certifikací zahrnují:

  • GOTS (Global Organic Textile Standard): Tento certifikát garantuje, že oblečení bylo vyrobeno z organických materiálů a splňuje přísné environmentální a sociální normy. Na vlastní kůži ho můžete pocítit u našich maxi šatů z organické bavlny.

  • OEKO-TEX Standard 100: Tato značka zaručuje, že oblečení neobsahuje žádné škodlivé látky a je bezpečné pro vaše tělo.

  • Fair Trade Certified: Tento certifikát znamená, že pracovníci, kteří vyráběli oblečení, byli spravedlivě placeni a pracovali v bezpečných podmínkách.

U nás ve SPOLU label je udržitelnost a dopad na životní prostředí důležité téma. Proto si můžete být jisté, že cokoliv, co si u nás kdy koupíte, bude ušito v souladu s těmito hodnotami. 

Nyní, když víte více o ekologických materiálech a certifikacích, můžete s jistotou vybrat oblečení, které reflektuje vaše hodnoty a přispívá k udržitelnější budoucnosti. Děkujeme vám za vaši podporu a za to, že jste součástí naší cesty směrem k udržitelné módě od české značky.